Nazywam się Jan Zdrzałka,
jestem współwłaścicielem
i prezesem firmy SANITEX

Pierwsze kroki w branży budowlanej

Doświadczenie zawodowe zdobywałem już w młodych latach pod czujnym okiem mojego ojca Franciszka Zdrzałka. Ciężka praca fizyczna, organizacja i dobór sprzętu budowlanego, prowadzenie dokumentacji i współpraca z różnymi fachowcami – tego nauczyłem się w tym okresie. Swoją wiedzę praktyczną pogłębiłem w czasie wielu szkoleń i kursów.

Ważny dzień w kalendarzu

Poniedziałek, 6 marca 1989 roku  – to wtedy otworzyłem moją własną firmę sanitarno-budowlaną. Dlaczego powstał SANITEX? Bo namówił mnie do tego ojciec widząc, że dobrze odnalazłem się w tej branży. I muszę przyznać, że miał rację.

Nie było łatwo

Pierwsze 5 lat prowadzenia firmy było wymagające. Musiałem skupić się na pozyskaniu pracowników, zdobyć zaufanie klientów, a biuro firmy znajdowało się w domu. Czasami była to nauka na błędach, 24 h na dobę w pracy,  ale także na szczęście osiągnąłem sukcesy i zdobyłem niemałe doświadczenie.

Razem jest lepiej

W 1995 roku do firmy dołączyła moja żona Elżbieta i od tego momentu wspólnie już podejmowaliśmy strategiczne decyzje. Poszerzaliśmy działalność m.in. o handel – powstała hurtownia w Gorzowie Wielkopolskim i oddziały handlowe w Dębnie i Międzyrzeczu.

Nie lubimy stać w miejscu

Dla nas ważna jest jakość i rozwój, dlatego nieustannie inwestujemy w park maszynowy, infrastrukturę techniczną i szkolenia specjalistyczne. Jak pokazał czas to dobre decyzje, bo nasza rodzinna firma rozwija się dynamicznie zatrudniając coraz więcej pracowników, oferując nowe usługi i zdobywając kolejne rynki i klientów.

Czas ważnych, ale też trudnych decyzji

Na przełomie 2010/2011  roku po dokładnej analizie rynku postanowiliśmy wygasić działalność handlową i skupić się na usługach inżynieryjno-instalacyjnych oraz serwisowych w dużo szerszym zakresie.

Nowa siedziba Sanitex

W 2015 Roku  przenieśliśmy się do świeżo wybudowanego budynku przy Niemcewicza 5 w Gorzowie Wlkp. Został on dostosowany do naszych potrzeb i pełni funkcję reprezentacyjną (biuro zarządu, sala konferencyjno-szkoleniowa, recepcja), jak i funkcjonalną (pomieszczenia biurowe, magazyn, warsztat, pomieszczenia socjalne).

Śmiało patrzymy w przyszłość

Znamy rynek, zdobyliśmy zaufanie klientów oraz partnerów handlowych i mamy ogromne doświadczenie, odpowiedni sprzęt i wykwalifikowanych fachowców. Jesteśmy gotowi także na nowe wyzwania.

Nasza firma działa kompleksowo od projektu do wykonania

Śmiało patrzymy w przyszłość

Znamy rynek, zdobyliśmy zaufanie klientów oraz partnerów handlowych i mamy ogromne doświadczenie, odpowiedni sprzęt i wykwalifikowanych fachowców. Jesteśmy gotowi także na nowe wyzwania.

doświadczenia w branży

lat

sieci gazowych i przyłączy

km

sieci wodociągowych

km

zrealizowanych umów

Skip to content